Wyszczekani.pl
Strona GłównaPiątek, Kwiecień 16, 2021
Nawigacja
Strona Główna
Kawiarenka literacka
Biblioteki Strażników
Kącik tłumacza
Współpraca międzynarodowa
Tu odprawiamy Rytuał Ashk-Ente, czyli kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 35
Nieaktywowany Użytkownik: 799
Najnowszy Użytkownik: MichaelGat
Kawiarenka literacka
Witamy w kawiarence literackiej serwisu. Tutaj możesz przeczytać aktualnie opublikowane teksty, zaproponować swoje, dyskutować na tematy kulturalne, a także wymieniać się opiniami z innymi miłośnikami sztuki. Wszystko związane ze światem Muz jest mile widziane. Chętni do zgłoszenia projektów - zapraszamy do zakładki "Tu odprawiamy Rytuał Ashk-Ente".

Prosimy o uwagę! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za publikowane przez użytkowników teksty. Każda z opublikowanych pozycji jest objęta unikalnymi prawami autorskimi, a nasz portal spełnia jedynie rolę środka przekazu. Odpowiedzialność zarówno za treści, jak i tematykę nadsyłanych prac ponoszą ich autorzy, podpisani pod swoimi dziełami. Prosimy o branie pod uwagę także dodatkowych informacji podawanych pod każdą z pozycji. Dziękujemy.

30.09.2014. Nasza seria wywiadów rozwija się wraz z jedyną w swoim rodzaju gratką prosto z krainy Tysiąca i Jednej Nocy – poznajcie Hamadriyada, naszego zaprzyjaźnionego łachera z Turcji, którego prace są znane i cenione przez cały fandom. Jego udział w naszym małym konkursie był wielkim powodem do dumy i, prawdę powiedziawszy, jego wstąpienie na podium nikogo specjalnie nie zdziwiło. Jest bardzo zabieganym człowiekiem, pisząc poezję, modelując w programach graficznych i, oczywiście, grając w FM-ki, lecz udało mu się znaleźć dla nas czas i odpowiedzieć na kilka pytań. Oto i unikalny wywiad z Hamadriyadem we własnej osobie opowiadającym o swoich pracach, inspiracjach z gry i planach na przyszłość. Miłej lektury! Wywiad dostępny jest w polskiej i angielskiej wersji językowej. Proszę wybrać odpowiedni z poniższych linków.

Our series of interviews continues with a special treat straight from the land of 1001 Nights – meet Hamadriyad, our fellow taffer from Turkey, whose works are well-known and loved in the whole fandom. He took the public by storm with his several artworks and earned new watchers straightaway! It was a great pleasure to have him join our small contest and we weren't very surprised for him grabbing the prized place and a well-deserved reward. He's a very busy man, writing poetry, modelling and, of course, playing FMs, but he took his time to talk to us. Here goes the unique interview with him about his artworks, inspirations in the game and his future plans. Have fun! This interview is available in both Polish and English, please choose your version from below.

WYWIAD Z ARTYSTĄ
INTERVIEW WITH THE ARTIST

24.04.2014. A oto na stronę trafia następny wywiad. Tym razem na pytania odnośnie swojej twórczości i inspiracji odpowie N Harmonia, artysta grafik, którego praca konkursowa, "Garrett, Jedyny Prawdziwy Strażnik", stanowi doskonały dowód na to, że dowolne narzędzie w ręce zdolnej osoby pozwala tworzyć pełne klimatu dzieła bez względu na medium. Nasz gość podzieli się z nami także wskazówkami dla początkujących grafików, którzy na GIMP-a czy PhotoShopa spoglądają z pełnym uświęconego lęku szacunkiem. Zapraszamy!

WYWIAD Z ARTYSTĄ

18.04.2014. Kolejny pokonkursowy wywiad pozwoli posłuchać opowieści Spidiego o "Silver spoon", jego innych tekstach i inspiracjach. "Srebrna łyżka" jest dla mnie tekstem niezwykłym, bardzo świeżym pod względem pomysłu, prawdziwego barokowego konceptu. To zupełnie nowe i ujmujące spojrzenie na świat Thief'a. Serdecznie zapraszam do przeczytania tej wspaniałej wielkanocnej niespodzianki!

WYWIAD Z ARTYSTĄ

07.04.2014. Podczas konkursu na Thief-Forum naszemu portalowi udało się wytargować wyłączność na przeprowadzenie wywiadów z autorami zwycięskich prac. Zaczynamy od omówienia "Thief 4", grafiki, którą zawdzięczamy Paweukowi. Dobrze znany w środowisku ze swoich fanmisji, objawia ukryty talent rysownika. Zapraszam do przeczytania wywiadu z twórcą, który tylko u nas podzieli się także poradami dla początkujących mapperów!

WYWIAD Z ARTYSTĄ

07.03.2014. Jako że marzec upływa łacherom pod znakiem instalowania, oceniania i porównywania najnowszej części serii Thief, nasze zaprzyjaźnione Thief-Forum przygotowało konkurs o odpowiedniej tematyce. Melissa skorzystała z okazji do wtrącenia swoich trzech groszy do dyskusji i prezentuje "Insomnię", krótki tekst nawiązujący do początków T4. Napisany z czysto egoistycznych pobudek - dla niepokojąco sadystycznej przyjemności - ma ważne dla każdego pokolenia przesłanie: o zdrowie dbać trzeba. Czym kończy się szkodzenie sobie na zdrowiu przez beztroskie oddawanie się hobby, przekonacie się, czytając opowiadanie.

INSOMNIA

29.12.2013. Dziękując naszym użytkownikom za kolejny owocny rok pełen ciekawych publikacji i nowych koncepcji, kończymy sezon prawdziwym prezentem noworocznym: dzięki życzliwości Adrianna, naszego użytkownika i zaprzyjaźnionego autora, a także honorowego członka The 5 Elements of Darkness, przedstawiamy wywiad, w którym opowiada nam o swoim warsztacie, znanych i lubianych opowiadaniach doskonale uzupełniających uniwersum Thief'a, a także - a raczej przede wszystkim - najnowszym tekście, pełnowymiarowej powiastce "Spisek jaszczurzy". Tekst zapozna nas z autorskim światem przedstawionym Adrianna. To dobry przykład, że stare rasy zawsze można w kreatywny sposób redefiniować. Gratulacje! Autor udzieli także cennych rad osobom pragnącym doskonalić swoje umiejętności. Mamy nadzieję, że ta niespodzianka pozwoli Wam zakończyć rok we wspaniałym stylu. Szczęśliwego Nowego Roku!

WYWIAD Z ARTYSTĄ.

03.10.2013. Tym razem gratkę dla naszych użytkowników stanowić będzie wywiad z Flavią, autorką poczytnej "Sagi o Złodzieju" oraz kilku opowiadań, w tym zwyciężczyni tegorocznego Turnieju T4 przeprowadzonego na Thief-Forum, tj. "Wesołej Wdówki". Pisarka podzieli się z naszymi czytelnikami historią swojej kariery, inspiracjami i kilkoma smakowitymi informacjami na temat jej obecnych projektów. To wyjątkowo interesujące wydarzenie, bowiem jej teksty obejmują nie tylko uniwersum Thief'a, ale także światy autorskie. Z pewnością przeprowadzona rozmowa będzie przyjemną lekturą. Zapraszamy!

WYWIAD Z ARTYSTKĄ.

30.07.2013. Mamy przyjemność zaprezentować pierwszą część Magnum Opus Melissy, „Książki kucharskiej”. Tajemniczy tytuł z pewnością zrozumieją osoby zaznajomione z twórczością M. Nighta Shyamalana. Jeżeli zastanawialiście się nad dalszymi losami sir Gregoriusa, poniższe linki z pewnością okażą się przydatne. Sequel „Mektub. Jest Zapisane” po ponad roku ujrzał światło dzienne. Jego poprzednik odpowiada na pytanie, co stanie się, jeśli połączymy Miasto, Karentę i Dysk. Powstał melanż fantasy, satyry i dramatu filozoficznego przeplatanego sowicie ironicznym humorem. Ponownie mamy okazję zetknąć się ze specyficznym stylem, w jakim utrzymana była powiastka. Tym razem tekst można potraktować jako pełnowymiarowy przewodnik turystyczny po Karencie i okolicach. Jak zwykle, archetypiczne motywy literackie mieszają się z najnowszymi wydarzeniami kultury wysokiej i popularnej, tworząc intertekstualny obraz konwencji fantasy naszych czasów. Autorka z przymrużeniem oka przypomina obrazki z naszej rzeczywistości: kiczowate kucyki, poczytnych pisarzy, motywy wampiryczne potraktowane z dużą dozą ironii, modę na wyprawy survivalowe, niszowe filmy, zagraniczną kuchnię. Biorąc pod uwagę długie, zdawałoby się, milczenie, fani uniwersum z pewnością zostaną zaspokojeni. Dodatkowym smaczkiem jest informacja o powstającej części drugiej. Ciekawe, czym zwariowana Karenta może zaskoczyć?

Powiastka ze względów na płynność otwierania strony na wolniejszych komputerach została podzielona na siedem części. Linki poniżej.
CZĘŚĆ I.
CZĘŚĆ II.
CZĘŚĆ III.
CZĘŚĆ IV.
CZĘŚĆ V.
CZĘŚĆ VI.
CZĘŚĆ VII.


"The Cook Book: Tome I" by Melissa Macunado. All rights reserved.

05.03.2013. Redakcji udało się zdobyć materiał iście luksusowy: wywiad z Hattorim, autorem serii TDA. Będzie o pisaniu, sztukach wizualnych (znajdą się też niewielkie reprodukcje, a jakże!), a nawet przecieki o nieopublikowanych jeszcze fragmentach tekstu. Zapraszamy do czytania!

WYWIAD Z ARTYSTĄ.

13.07.2012. Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że nasz użytkownik Hattori właśnie opublikował pierwszą część swego Magnum Opus pod tytułem "Thief: The Dark Age". Nasz serwis jest tym szczególnie uhonorowany. Melissa bardzo miło wspomina czas korekty TDA. Takie odczucia pozostawia tylko praca z naprawdę nieprzeciętnym tekstem. Takie jest TDA. Czyta się je z zapartym tchem. Po wielu utyskiwaniach, że nowi autorzy nie wykorzystują potencjału drzemiącego w zakończeniu trzeciej części serii, Hattori oferuje nowe spojrzenie. Publikacja pierwszej części powieści - używam tego zaszczytnego tytułu z pełną premedytacją - zbiega się z szumem informacyjnym dotyczącym ewentualnej kontynuacji serii. Wszystkim zaniepokojonym rozwojem wypadków, Wyszczekani proponują proste remedium: NIECH CZYTAJĄ TDA.

TDA

"Thief: The Dark Age" by Hattori. All rights reserved.

19.12.2011. W ramach współpracy międzynarodowej, Melissa skończyła właśnie opowiadanie "TafferWatch" zamówione przez Nehemę de la Nova. Z powodu charakteru pracy, na razie nie została przetłumaczona na język polski, można jednak spodziewać się takiego przekładu w najbliższym czasie. Można przeczytać ją tutaj. Zapraszamy!

TAFFERWATCH

09.12.2011. W ramach międzynarodowej współpracy fanów, Wyszczekani mają przyjemność ogłosić aktualizację "Kronik Strażników". Melissa uzupełniła je o wiele nowych tekstów, zarówno znanych i lubianych autorów, jak i nowo odkrytych talentów. Plik jest już gotowy do pobrania w Bibliotekach! Z uwagi na dużą ilość dzieł zamieszczonych w tomiku, zmuszone byłyśmy do zmiany rozszerzenia. Obecnie do prawidłowej obsługi kompendium wymagany jest MS Word 2010. Zmiana ma też swoje dobre strony - przejrzysty układ znany z poprzednich edycji "Kronik..." został wzbogacony o numerację stron w celu łatwiejszej nawigacji, stopkę portalu oraz wskazówkę do wykorzystania podczas lektury: by odnaleźć konkretny tekst, wciśnij Ctrl + F i wpisz tytuł w pojawiające się z boku ekranu okienko. Dziękujemy serwisowi MediaFire za udostępnienie miejsca na serwerze oraz wszystkim autorom zamieszczonych prac.

Odnowione "Kroniki..." stanowią świąteczny prezent portalu dla jego użytkowników. Po raz kolejny okazuje się, jak bardzo solidarną minispołecznością są fani serii. Łacherzy wszystkich krajów, łączcie się!

KRONIKI STRAŻNIKÓW

09.09.2011. Wszyscy szanujący się miłośnicy serii Thief doskonale zdają sobie sprawę z istnienia imponującej kolekcji opowiadań wzbogacających Uniwersum na stronie TheCircle. Ta zaprzyjaźniona witryna jest miejscem, gdzie można przeczytać wiele wartościowych dzieł. Jedną z takich perełek jest opowiadanie "Never anger the Shadows" autorstwa M. Rlin. To finezyjnie napisane dziełko jest wyjątkowo godne polecenia, gdyż autorce udało się mistrzowsko uchwycić rys psychologiczny głównego bohatera. Jest nam bardzo przyjemnie ogłosić, że od dziś w ramach międzynarodowej współpracy łacherów z różnych zakątków świata możliwe jest przeczytanie go... w języku polskim. Melissa dawno obiecywała sobie, że przetłumaczy je, by udostępnić je polskiej rzeszy fanów: ten dzień najwyraźniej szczęśliwie nastał. Tak w czasie urlopowym powstało "Nie zadzieraj z cieniami". Każdy, kto nie miał jeszcze okazji zapoznać się z oryginałem, koniecznie powinien nadrobić tę stratę. Zapraszamy!

NIE ZADZIERAJ Z CIENIAMI

12.07.011. Kolejna wersja znanego projektu Melissy, "Kroniki Strażników", jest dostępna dla użytkowników naszego portalu. Uzupełnione i odnowione, z usuniętymi usterkami poprzedniej wersji, kompendium jest gotowe do użytku. Dziękujemy serwisowi hostingowemu MediaFire za udostępnienie miejsca. Plik znajduje się w zakładce "Biblioteki Strażników". Zapraszamy do pobierania!

KRONIKI STRAŻNIKÓW

03.03.2011. Tylko dla użytkowników portalu, Eliza przeprowadziła wywiad z Melissą na temat jej ostatniej publikacji. Szczegóły można zobaczyć na podstronie.

WYWIAD.

22.02.2011. Mamy przyjemność poinformować naszych czytelników, że nasz użytkownik Artass opublikował na łamach Wyszczekanych swoje ostatnie fantastyczne opowiadanie pt.: "Lord Valtieri". Jest to piękny przykład "twórczości fanowskiej" dotyczącej serii Thief. Zdecydowanymi zaletami są tutaj spójność i dokładna archaizacja języka, rzecz bardzo trudna do wykonania. Doskonale uchwycona został także specyficzny sposób bycia głównego bohatera - połączenie inteligentnego czarnego humoru, szczypta złośliwości, ironii i sarkazmu. Naszym zdaniem powstanie fanmisji opierającej się na "Lordzie..." byłoby pożądanym wkładem do uniwersum. Nie tylko przy obecnej aurze, gdzie kawałek dobrej lektury decydować może niemalże o życiu i śmierci "Lord Valtieri" staje się łakomym kąskiem, szczególnie dla miłośników serii. Polecamy!

LORD VALTIERI.


”Lord Valtieri” by Artass. All rights reserved.

01.01.2011. Obecnie zapraszamy do przeczytania powiastki Melissy. Powstał melanż fantasy, satyry i dramatu filozoficznego przeplatanego sowicie ironicznym humorem. "Mektub. Jest Zapisane" dostępny jest po raz pierwszy w oryginalnej, niepublikowanej dotąd wersji autorskiej. Romantyczny i, powiedzmy sobie to szczerze, raczej nieżyciowy rycerz znajduje przedmiot najwyraźniej należący do pewnej wpływowej osoby. Wiedziony naturalną uczciwością i własnymi imperatywami moralnymi, wyrusza w drogę, by go zwrócić. Szybko jednak na własnej skórze przekonuje się, że w otaczającym go okrutnym świecie kodeks rycerski może sobie między mity włożyć. Na scenie pojawia się coraz bogatszy korowód nietuzinkowych postaci... Co stanie się, jeśli połączymy Miasto, Karentę i Dysk? Miłośnicy Terry'ego Pratchetta, Glena Cooka i serii Thief mogą być zainteresowani... Zapraszamy do Karenty! Uwaga: wszelkie prawa zastrzeżone.

Tylko dla użytkowników naszego portalu zapraszamy do sprawdzenia swojego czytania ze zrozumieniem w quizie dostępnym Tutaj.

Powiastka ze względów na płynność otwierania strony na wolniejszych komputerach została podzielona na cztery części. Linki poniżej.
CZĘŚĆ I.
CZĘŚĆ II.
CZĘŚĆ III.
CZĘŚĆ IV.


"Mektub. It has been Written" by Melissa Macunado. All rights reserved.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

261752 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie