Wyszczekani.pl
Strona GłównaPoniedziałek, Kwiecień 22, 2019
Nawigacja
Strona Główna
Kawiarenka literacka
Biblioteki Strażników
Kącik tłumacza
Współpraca międzynarodowa
Tu odprawiamy Rytuał Ashk-Ente, czyli kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 35
Nieaktywowany Użytkownik: 797
Najnowszy Użytkownik: MichaelGat
Thief: The Dark Age by Hattori
"Słowa mają moc. Leży to w naturze wszechświata. Księgi trzeba szanować. Wszyscy czujemy to w kościach. A kiedy zbierze się je w masie krytycznej, zmieniają naturę wszechświata.

Słowa nie zabijają. Ludzie, owszem. I zwierzęta. Ale słowa mają zupełnie inną moc... Przez nasze oczy i uszy wślizgują się nam do dusz. Tam właśnie tkwi sedno problemu. W twojej duszy..." - Terry Pratchett


Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że nasz użytkownik Hattori właśnie opublikował pierwszą część swego Magnum Opus pod tytułem "Thief: The Dark Age". Nasz serwis jest tym szczególnie uhonorowany. Melissa bardzo miło wspomina czas korekty TDA. Takie odczucia pozostawia tylko praca z naprawdę nieprzeciętnym tekstem. Takie jest TDA.

Nasz serwis wyznaje zasadę sformułowaną przez Terry'ego Pratchetta, że słowa mają moc; "(...) przez nasze oczy i uszy wślizgują się nam do dusz (...)...". Ta książka - tak, nie bójmy się tego słowa! - jest tego dowodem. Piszę: książka, ponieważ TDA, choć dzieło samouka (ale jakiego...!), choć dostępne za darmo w Internecie, co wielu uznaje za "gorszą" literaturę, w pełni zasługuje na to miano. Od pierwszej strony rzuca nieokreślony urok na swojego czytelnika. W miarę zagłębiania się w tekst, niewymuszony, jednocześnie ważki i rzeczywiście zabawny, to wrażenie narasta, by pozostawić odczucie zawodu po dotarciu na ostatnią stronę. Jednak jest nadzieja... Magiczne słowa: KONIEC CZĘŚCI PIERWSZEJ. Pierwszej... Jak wielkie możliwości musi mieć autor, który może pochwalić się takim debiutem!

TDA czyta się z zapartym tchem. Po wielu utyskiwaniach, że nowi autorzy nie wykorzystują potencjału drzemiącego w zakończeniu trzeciej części serii, Hattori oferuje nowe spojrzenie. Publikacja pierwszej części powieści - używam tego zaszczytnego tytułu z pełną premedytacją - zbiega się z szumem informacyjnym dotyczącym ewentualnej kontynuacji serii. Wszystkim zaniepokojonym rozwojem wypadków, Wyszczekani proponują proste remedium: NIECH CZYTAJĄ TDA.

POBIERZ W PDF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

178608 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie